top of page

STEM-освіта

STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

STEM (S - science, T - technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.

Наприклад, за кордоном музикантів навчають не тільки музикувати, але і використовувати комп'ютерні програми для створення музичних творів.

Чому STEM-освіта так актуальна? Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій і т.д. У віддаленому майбутньому з'являться професії, про які зараз навіть уявити важко, всі вони будуть пов'язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. Особливо будуть затребувані фахівці біо- та нано-технологій.

Постає питання - як підготувати таких фахівців? Навчання - це не просто передача знань від учителя до учнів, це спосіб розширення свідомості і зміни реальності.

У STEM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура та індустріальна естетика і т.д.). Тому що майбутнє, засноване виключно на науці, навряд чи когось порадує. Але майбутнє, яке втілює синтез науки і мистецтва, хвилює нас вже зараз. Саме тому вже сьогодні потрібно думати, як виховати кращих представників майбутнього.

На думку американських вчених спроба активізувати освіту тільки в напрямку науки без паралельного розвитку Arts-дисциплін може призвести до того, що молоде покоління позбудеться навичок креативності.

Впровадження STEM-освіти змінить економіку нашої країни, зробить її більш інноваційною та конкурентоспроможною. Адже за деякими даними залучення тільки 1% населення до STEM- професій підвищує ВВП країни на $50 млрд. А потреби у STEM-фахівцях зростають у 2 рази швидше, ніж в інших професіях, тому що STEM розвиває здібності до дослідницької, аналітичної роботи, експериментування та критичного мислення.

Методичні рекомендації щодо впровадження
SТЕМ-освіти у загальноосвітніх та
позашкільних навчальних закладах України
на 2017/2018 навчальний  рік.

Лист ІМЗО № 21.1/10-1470 від 13.07.17 року

Відео для уроків

Для створення завдань на встановлення відповідностей

Нам, українцям, є чим пишатись. "Це наше і це твоє" -- це коротенькі мультфільми, які розповідають про цікаві факти про нашу країну: географічні особливості, визначні досягнення, оригінальні винаходи... "Це наше і це твоє" -- це цікава розвага. Подивись: Україна -- особлива, а українці -- талановиті. Розкажи про це своїм друзям! Намалював мультфільми відомий художник і арт-директор каналу ПЛЮСПЛЮС Едуард Катихін.

image-0-02-01-fbff40539a6ca334d10905b424

Курсова перепідготовка - 2018

11.jpeg
22.jpeg

Формування предметних компетентностей

учнів на уроках математики в 6-му класі

в умовах реалізації Державного стандарту

базової і повної загальної середньої освіти

Створення здоров’язберігаючого простору уроку математики через упровадження ідей природовідповідного (ноосферного) навчання

Навчально-методичні матеріали виїзних тренінгів із підготовки до ЗНО-2017 вчителів математики (м.Лозова)

Презентація

Онлайн-проект 

Видавництва "Ранок"

 «Інтерактивна школа творчого вчителя».

Вебінар від 08 листопада 2017 року.

«Координати на площині. Метод координат»

(спікер: Крижановський Олександр Феліксович)
Youtube:
 https://youtu.be/Su2atIYI50o?list=PLcOkk8pF0Tc8mnnLj3KJ4ZM9kB1KZEqxL

Презентація: https://www.slideshare.net/eranokeranok/ss-81758924

Вебінар від 17 листопада 2017 року. 

«Функція y=k/x, її графік і властивості»

(спікер: Кінащук Наталія Леонідівна)
Youtube:
  https://youtu.be/hPKbrlRCJAMhttps://youtu.be/Su2atIYI50o?

Презентація: https://www.slideshare.net/eranokeranok/ykx  

  • Трембіта

bottom of page